Valverede shokon katalunasit me lajmin e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Valverede shokon katalunasit me lajmin e fundit

18:12 | 21 Maj 2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, nuk është optimist për të pasur Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele në dispozicion për finalen e Copa del Rey.

Kampionët e LaLiga Barça përballen me Valencia me 25 maj, duke shpresuar që t’i japë fund sezonit me dy trofe të fituar, përcjell ORAinfo.

Por Coutinho dhe Dembele duket se janë në rrezik serioz për mungesën e lojës, pasi u lanë rezervë të dielën në ndeshjen 2-2 të Eibar në ndeshjen finale të Barcelonës të sezonit.

Coutinho pësoi një tendosje të prishur në fitoren 2-0 kundër Getafe më 12 maj, ndërsa Dembele pati një çështje të ngjashme në fillim të muajit.

Ata tani mund të humbasin finalen e Kupës, edhe pse Valverde pret të ketë portierin Marc-Andre ter Stegen pas një lëndimi të vogël në gju./ORAinfo/

Komento: