Van Dijk i kthen përgjigje interesimit të Barcelonës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Van Dijk i kthen përgjigje interesimit të Barcelonës

14:44 | 12 Korrik 2019

Barcelona ka marrë një lajm të keq nga mbrojtësi i Liverpoolit.

Virgil van Dijk ka refuzuar mundësinë e transferimit në Barcelonë.

Holandezi po konsiderohet si një ndër qendërmbrojtësit më të mirë në botë, pasi ndihmoi Liverpoolin të fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve për herë të gjashtë.

Mediet angleze thonë se Van Dijk ishte i kontaktuar nga Barcelonë për të parë nëse holandezi është i interesuar për t’u transferuar në “Camp Nou”.

“Ndodhi brenda një çasti, Barcelona provoi t’ia vjedh Van Dijk Liverpoolit, mirëpo kjo gjë nuk u pranua, nuk kanë biseduar më shumë për të ardhmen”, deklarojnë mediet angleze.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!