Van Dijk ka diҫka për të thënë për Messin dhe Ronaldon – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
5 °C

Van Dijk ka diҫka për të thënë për Messin dhe Ronaldon

21:32 | 03 Dhjetor 2019

Van Dijk ka thënë disa fjalë për Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Virgil Van Dijk ka dalë i dyti në garën për Topin e Artë, duke mbetur vetëm pas Lionel Messit.

Ai përmes një postimi në Instagram është shprehur i lumtur për këtë privilegj që i është dhënë.

Van Dijk ka uruar Messin për trofeun, por ka fjalë edhe për Cristiano Ronaldon.

Ky është postimi i tij:

Ishte një privilegj i madh që isha mbrëmë në Topin e Artë të vitit 2019

Unë përulem nga pritja e ngrohtë që pranova në Paris dhe dua të them faleminderit për të gjithë ata që na bënë të ndihemi kaq të mirëpritur.

Së pari, do të doja të përgëzoja Messin që fituat Topin e Artë të gjashtë në histori

Siç thashë edhe mbrëmë në ceremoni, është e rëndësishme të qëndroni prapa dhe të admironi madhështinë kur është para jush. Urime për një vit tjetër të jashtëzakonshëm.

Në një nivel personal ishte një nder të emërohesha dhe unë jam jashtëzakonisht krenar që kam dalë i dyti dhe në të njëjtën linjë si dy nga lojtarët më të mëdhenj ndonjëherë si Messi dhe Ronaldo

Kemi shijuar disa beteja të mira këtë vit dhe shpresoj se do të ketë shumë më tepër për të ardhur.

Unë jam krenar për udhëtimin tim dhe shpresoj që rruga ime në lojë të ndihmojë të frymëzojë të tjerët që gjithmonë të besojnë në veten tuaj dhe të mos heqin dorë kurrë nga ëndrrat tuaja.

Jam i uritur për më shumë sukses në fushë dhe do të punoj sa më shumë që të mundem për të vazhduar përmirësimin dhe të vazhdoj të përpiqem të jem më i miri që mund të jem.

Ka qenë një 2019 e jashtëzakonshme deri më tani, por asnjë nga këto nuk do të ishte e mundur pa dashurinë dhe mbështetjen e familjes time, faleminderit që keni qenë gjithmonë atje. Unë gjithashtu duhet të them një falënderim të madh përsëri për të gjithë shokët e mi të skuadrës në Liverpool dhe kombëtaren.

Më në fund faleminderit të gjithëve në botën e futbollit për të gjitha mesazhet tuaja të mbështetjes, do të thotë shumë për mua dhe familjen time.

Komento: