VAR anuloi një gol, ja çfarë thotë Ronaldo – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

VAR anuloi një gol, ja çfarë thotë Ronaldo

16:15 | 29 Dhjetor 2018

Cristiano Ronaldo i Juventusit foli me Sky Italia pasi fitores e tij kundër Sampdorianën me dy gola të portugezit pas një vendimi të diskutueshëm VAR .

Saponara i Sampdoria arriti të gjejë pjesën e prapme të rrjetit me një goditje të madhe, por goli i tij u anulua më vonë nga VAR përcjell ORAinfo.

“Ekipi bëri shumë mirë në këtë pjesë të parë të sezonit, duke fituar pothuajse çdo lojë, por sezoni është ende i gjatë, ne duhet të qëndrojmë të përqendruar dhe të vazhdojmë të punojmë.

“ VAR? Më pëlqen sepse eliminon gabimet, por në çdo rast, është e vështirë për arbitrin që ta bëjë atë të punojë. Ne duhet t’i lejojmë ata të punojnë, “tha Ronaldo për këtë çështje./ORAinfo/

Komento: