Varroset ish-luftëtari i UÇK-së, Avni Hyseni – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Varroset ish-luftëtari i UÇK-së, Avni Hyseni

15:28 | 02 Janar 2019

Sot i është dhënë lamtumira e fundit, ish-luftëtarit të UÇK-së, Avni Hysenit.

Sot në varrezat e Dëshmorëve në Gllogjan, me nderime të larta nga FSK-ja, në përcjelljen e familjarëve, bashkëluftëtarëve dhe qytetarëve është varrosur ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Avni Hyseni, i cili vdiq të hënën.

Hyseni ka qenë në gjendje kome së fundmi për shkak të gjakderdhjes masive në tru.

Madje, atij i ishte refuzuar edhe viza nga Ambasada Gjermane për të shkuar në Perëndim për shërim.

Avni Hyseni kishte qenë pjesë e UÇK-së, më vonë e TMK-së dhe më pas ishte pjesë e luftës së lavdisë si ushtar i UÇPMB-së

Komento: