Vdekja e dy fëmijëve kosovarë në Francë, nëna përfundon në stila nga dhimbja e madhe – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vdekja e dy fëmijëve kosovarë në Francë, nëna përfundon në stila nga dhimbja e madhe

13:09 | 25 Dhjetor 2019

Një ngjarje tragjike i ka ndodhur familjes nga Kosova në Francë. Ajo ka humbu dy fëmijët e saj pasi janë mbytur në lum derisa po luanin.

Nëna e dy fëmijëve 3 dhe 5 vjeçar që vdiqen dje në Francë pasi ranë në lum, kërceu t’i shpëtojë këta dy por fatkeqësisht nuk arriti, dhe u shokua pas rastit ku është dashur të shtrihet në spital.

Mediat franceze shkruajnë se familja ka qenë duke ngrënë drekë në një restorant afër lumit Moingt.

Sipas tyre, fillimisht ka rënë djali 3 vjeçar në lum ndërsa motra e tij 5 vjeç ka kërcyer më pas për ta shpërtuar atë, por që u mbyt edhe vet.

Me t’i parë është zhytur edhe nëna 35 vjeçare e fëmijëve, por nuk ia ka dalur .

Me t’u nxjerrë që aty nga autoritet, gruaja është shokuar dhe është dërguar në spital për trajtim.

Ndryshe, rreth këti j rasti autoritet kanë nisur hetimet dhe po ashtu kanë urdhëruar që të dy trupave t’u bëhet autopsia.

Komento: