Vdekja e Leze Qenes pikëllon Remzie Osmanin: Uh moj Leze çka mu dhimte – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vdekja e Leze Qenes pikëllon Remzie Osmanin: Uh moj Leze çka mu dhimte

12:32 | 25 Mars 2020

Në moshën 85 vjeçare ka vdekur sot në mëngjes ikona e aktrimit kosovar, Leze Qena.

Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj.

E vdekja e saj ka mërzitur botën e show bizit shqiptar, përcjell ORAinfo.

E prekur nga ky lajm është ndjerë edhe këngëtarja e njohur kosovare, Remzie Osmani.

Ajo ka publikuar një foto me tashmë të ndjerën ku shfaqet e pikëlluar për ikjen e saj.

“Uh moj Leze çka mu dhimte”, ka qenë reagimi i këngëtares Osmani. /ORAinfo/

Komento: