Vdes ish-truproja i Hashim Thaçit

15:43 | 06 Nëntor 2023

Ndërron jetë ish-truproja i Hashim Thaçit.

Sot ka ndërruar jetë, ish-luftëtari i UÇK-së, Ilir Qallapeku, i njohur me nofkën “Tarzani”.

Ai ishte luftëtar i orëve të para të luftës së UÇK-së.

Qallapeku i cili ka qenë dhe ish truproje e Hashim Thaçit, ka vdekur në një spital të Shkupit pas një sulmi në zemër.

Komento: