Vdes këngëtari i njohur kosovar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vdes këngëtari i njohur kosovar

09:31 | 13 Dhjetor 2019

Ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare këngëtari dhe tekstshkruesi, Irfan Blakçori.

Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kanë bërë të ditur në Facebook miqtë e tij.

Blakçori bëri publikun për vete me zërin unik dhe tekstet e bukura që shkruante.

Ndër këngët e tij më të njohura të tij ishin “Zogu i plagosur”, “Antigona”, e shumë të tjera.

Komento: