Vdes kirurgu i njohur kosovar nga Koronavirusi

09:50 | 24 Korrik 2020

Vdes një kirurg i Spitalit të Gjakovës, ishte i infektuar me COVID-19.

Spitali i Përgjithshëm në Gjakovë ka njoftuar se ka vdekur kirurgu Ali Tolaj, pas infektimit me COVID-19.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, Spitali ka bërë me dije se Tolaj që nga fillimi i pandemisë ishte në krye të detyrës duke u shërbyer pacientëve deri në ditën kur edhe vetë rezultoi pozitiv ndaj COVID-19.

“Është një humbje e madhe për sistemin shëndetësor, humbja e një mjeku që ka shërbyer me përkushtim e profesionalizëm për shume vite. Menagjmenti,koleget,gjithë stafi i Spitalit ju shprehim ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve”, thuhet në njoftim.

Komento: