Vdes në spital i plagosuri me armë zjarri në Vaun e Dejës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vdes në spital i plagosuri me armë zjarri në Vaun e Dejës

22:07 | 27 Shtator 2022

Ndërron jetë në spital i plagosuri me armë zjarri në Vaun e Dejës.

Ka ndërrruar jetë në sallën e operacionit 44 vjeçari që u plagos sot me armë zjarri në Vaun e Dejës

NJOFTIMI

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 18:00, në qendrën shëndetësore të Vaut të Dejës është paraqitur për ndihmë mjekësore, shtetasi P. K., 44 vjeç, nga Lezha, i plagosur me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta, ne fshatin Qafë Çelë, Pukë.

Ky shtetas është transportuar në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjekësore më të specializuar, i cili ndërroi jetë në spitalin e Shkodrës.

Është ngritur menjëherë grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Komento: