Vdes një person dhe nëntë të tjerë mbesin të lënduar nga aksidenti i rënë në Klinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vdes një person dhe nëntë të tjerë mbesin të lënduar nga aksidenti i rënë në Klinë

09:11 | 28 Shtator 2021

Aksident i rëndë në Klinë – vdes një person, nëntë të tjerë mbesin të lënduar.

Një person ka vdekur dhe nëntë të tjerë kanë mbetur të lënduar, si pasojë e një aksidenti ndërmjet dy veturave dhe një autobusi në Klinë, raporton Express

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së hënës, në rrugën “Sadik Rama” në Klinë, ka bërë të ditur policia në një komunikatë për media.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje.

“Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet kompetente të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejë, njësitë e zjarrfikësve, gjithashtu edhe prokurori i shtetit, dhe nga ekipi mjekësor është konstatuar vdekja e një personi të përfshirë në këtë aksident”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia ka bërë të ditur se të lënduarit janë dërguar në Spitalin Rajonal në Pejë, për tretman mjekësor.

“Të lënduarit me auto-ambulancë janë dërguar në emergjencën e Spitalit Rajonal në Pejë për tretman mjekësorë. Njëri nga të lënduarit për shkake të natyrës së lëndimeve është dërguar për SHSKUK në Prishtinë”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq është bërë e ditur se trupi i pajetë i viktimës, është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obfuksion.

“Me urdhër të Prokurorit shtetit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion. Rasti është duke u hetuar nga hetuesit e NJRKRR DRP Pejë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Komento: