Vdes një person në Obiliq, policia jep detaje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vdes një person në Obiliq, policia jep detaje

09:52 | 27 Qershor 2020

Dje në Milloshevë të Obiliqit ka ndërruar jetë një person, si pasojë e lëndimeve të pësuara.

Vik.tima, shofer i një firme e cila bën transportin e shtëpizave të drurit për vendet Evropiane ka pësuar lëndime të rënda si pasojë e rrëzimit te një muri të shtëpizës.

Te lënduarin e ka transportuar autoambulanca për në Emergjencë.

Si pasojë e lëndimeve të pësuara, viktima e lartcekur në Emergjencë ka ndërruar jetë.

Lidhur me rastin është arrestuar pronari i firmës mashkull kosovar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë, ndërsa trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion.

Komento: