Vendim i papritur, ja kur do të pensionet Pique – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vendim i papritur, ja kur do të pensionet Pique

18:37 | 28 Dhjetor 2018

Gerard Pique, do të pensionet në vitin 2020, raporton Mundo Deportivo.

Mbrojtësi synon të bëhet presidenti i Barcelonës dhe Pique është i gatshëm të dalë në pension në vitin 2020 me qëllim që të bëjë rolin e ri në vitin 2021 përcjell ORAinfo.

Pique ishte me klubin nga 1997-04 si një lojtar i ri para se të bashkohej me Manchester United, por u kthye në vitin 2008 dhe ka qenë një pjesë jetike e vijës së Barcelonës që nga ajo kohë./ORAinfo/

Komento: