Vendos Chelsea, ja kur mund të shkarkohet Maurizio Sarri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vendos Chelsea, ja kur mund të shkarkohet Maurizio Sarri

08:47 | 12 Shkurt 2019

Maurizio Sarri i ka ditët e numëruara na Chelsea.

Ish-trajneri i Napolit, Sarri është në presion pas humbjes 6-0 të së dielës në Manchester City dhe pret pronarin Roman Abramoviç për të marrë një vendim për të ardhmen e tij, përcjell ORAinfo.

Medait raportojnë se Sarri do t’i këtë në dispozicion tri ndeshjet e radhës si në Premierligë, Ligën e Evropës, FA Cup dhe Carabao Cup, për të treguar vetën, në të kundërten ai do të shkarkohet.

Nëse ai edhe pas këtyre ndeshjeve nuk e dëshmon vetën, Chelsea do ta shkarkojë atë.

E mediat në angli kanë shkruar se vëndin e tij do ta zë ndihmësi i Maurizio Sarri, Gianfranco Zola.

Zola mund të mbajë ekipin deri në fund të sezonit para se të emërohet një trajner i përgjithshëm. /ORAinfo/

Komento: