Veseli tregon se a është ftuar nga Gjykata Speciale

18:26 | 18 Janar 2019

Tema e Gjykatës Speciale është çështja më e komentuar aktualisht.

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka thënë që është i gatshëm të përgjigjet nëse merr ftesë për intervistim nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Ai në intervistën për Televizion 7 tha se e ashtuquajtura Gjykata Speciale ende nuk i ka dorëzuar ftesë.

Kryeparlamentari tha se që sot është i gatshëm të shkoi në Speciale, nëse merr ftesën.

“Unë nuk besoj që luftëtarët e UCK-së kanë gabuar me vetëdije”, tha Veseli për emision “Frontal” në T7.

Kadri Veseli, tutje, shtoi se ish-komandantët që u intervistuan nga Haga kanë mbrojtur dinjitetshëm fytyrën e tyre dhe të luftës çlirimtare të Kosovës.

Komento: