Vetëvendosje nominon Vjosa Osmanin kandidate për presidente – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vetëvendosje nominon Vjosa Osmanin kandidate për presidente

14:19 | 14 Janar 2021

Vjosa Osmani kandidate e Vetëvendosjes për presidente.

Marrëveshja e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit ka si pikë të veçantë edhe çështjen e presidentit.

Kjo është konfirmuar në një konferencë të përbashkët që kanë mbajtur Osmani dhe Kurti nga holli i Kuvendit.

Pas nënshkrimit të marrëveshjes, Osmani tha se do të jetë ajo që kërkon të rilegjitimohet posti i presidentit.

“Do të jem unë personi që do ta kërkoj këtë ri legjitimim, sepse presidenti i vendit përfaqëson unitetin e popullit. Një presidente që ka legjitimitet më së miri e përfaqëson këtë. Do të garojmë pikërisht si thoni ju”, tha ajo

Komento: