Vetura godet kombësoren në Rahovec, kjo është gjendja e saj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vetura godet kombësoren në Rahovec, kjo është gjendja e saj

23:27 | 28 Dhjetor 2020

Aksident në Rahovec, vetura godet kombësoren.

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në fshatin Qifllak të Rahovecit.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj i cili tha se viktima është jashtë rrezikut për jetë.

“Me datë 28.12.2020 rreth orës 17:30 minuta, Fshatin Qifllak KK Rahovec ka ndodhur një aksident trafiku, me dëme materiale dhe nje person i lenduar. Te perfshire ne aksident është nje automjet me nje kembesore. Deri te aksidenti është ardhe deri sa ngasesi i automjetit Opell Astra , i dyshuari ishte duke levizur pergjate aksit rrugore Ratkoc – Kramovik dhe kur arrine ne fshatin Qifllak nuk e pershtat shpejtesin e levizjes, ku koha ishte e vrante dhe duke reshur shi (pashmeria e zvogluar) nuk e vren kembesoren e cila ishte duke e kaluar rrugen nga krahu i djathte i levizjes se automjetit dhe me pjesen e perpareme te krahut te majte te automjetit e godet kembesoren dhe e perplase per toke. Nga te afermit e saj e lenduara dergohet ne shtepin e Shendetit ne Ratkoc per ndihm te parë dhe nga Ratkoci me autoambulance dergohet ne Emergjencen e Spitalit Rajonal ne Gjakove. Pas marrjes se ndihmes se pare ne emergjenc e lenduara viktima per shkaqe te lendimeve te renda fraktur ne kemben e djathte shtrohet ne repartin e Ortopedis per sherim te metejshem. Sipas raportit mjekesore te mjekut kujdestare ne Emergjencen e Gjakoves e lenduara viktima eshte jashte rrezikut per jete. Ne lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i Shteti i cili me urdhër te prokurorit rasti dergohet ne procedur te rregullt.

Komento: