Vetura përplaset me ambulancën, plagoset pasagjerja e ambulances – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vetura përplaset me ambulancën, plagoset pasagjerja e ambulances

17:44 | 10 Gusht 2022

Makina përplaset me ambulancën, plagoset pasagjerja e ambulances.

Një aksident ka ndodhur pasditen e së mërkurës, në afërsi të ish-sheshit “Shqiponja”. Një ambulancë, me drejtues shtetasin E. D., 55 vjeç, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin F. K., 33 vjeç.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar lehtë pasagjerja që ndodhej në ambulancë, shtetasja K. I., 66 vjeçe, e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./a2news

Komento: