Vidal “pushton” Italinë

19:32 | 08 Janar 2019

Ish-mesfushori i Juventusit ,Arturo Vidal ka pasur katër prona në Torino të konfiskuar për mospagimin e borxhit.

Marca ka qasje në dokumentacionin e rastit, i cili tregon se Vidal kishte katër ndërtesa në qytetin torinez të Moncalierit të riposeduar pasi ai kishte borxhe prej 18,849 € përcjell ORAinfo.

Ata shpjegojnë se shuma fillestare e borxhit ishte 17,045 €, por shpenzimet gjyqësore u shtuan dhe një paralajmërim përfundimtar u dërgua pak përpara fundit të vitit të kaluar, të cilin ai e injoroi me sa duket.

Kilian tani luan për Barcelonën, por kaloi katër sezone me Juve, duke fituar katër Scudetto dhe duke arritur një finale të Ligës së Kampioneve, përpara se të bashkohej me Bayern Munchen në 2015./ORAinfo/

Komento: