Vihen në pranga dy serbë, kjo është arsyeja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vihen në pranga dy serbë, kjo është arsyeja

20:05 | 18 Dhjetor 2019

Policia e Kosovës, ka vënë në pranga dy serbë.

Policia e Kosovës, pas pranimit të informacioneve relevante se disa persona të dyshuar kanë regjistruar firma fiktive të biznesit pa ndonjë aktivitet afarist me qëllim “mashtrimi”, ka ndërmarrë disa veprime për të sqaruar rrethanat dhe në bashkërendim me prokurorinë kompetente në Gjilan janë kryer hetime respektive.

Marr parasysh hapësirën e shtrirjes se aktivitetit të dyshuar, në rajonin e Mitrovicës, Prishtinës dhe Gjilanit nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, rajoni i Gjilanit dhe i Mitrovicës Jugu, sot janë arrestuar dy të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘mashtrim”.

Personat e dyshuar, të arrestuar janë S.D. (1982) mashkull/serb, shtetas i Serbisë dhe S.S. (1967) mashkull serb/kosovar. Ndërsa, si prova material janë konfiskuar 13 telefona Samsung Galaxy A80 dhe një automjet.

Me vendim të prokurorit kompetent dy personat e dyshuar janë ndaluar për 48 orë për procedura të mëtejme ligjore.

Komento: