Vijnë temperaturat verore, ky do të jetë në fundjavë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vijnë temperaturat verore, ky do të jetë në fundjavë

17:48 | 17 Prill 2020

Mot me temperatura të larta pritet të mbajë të shtunën dhe të dielën.

Dita e diele do të shoqërohet me mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me riga shiu, kryesisht në pjesën e Dukagjinit dhe jugun e rrafshit të Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë s parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Komento: