Visar Ymeri: Deklarata e Xhelal Sveçlës është shumë e pamatur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Visar Ymeri: Deklarata e Xhelal Sveçlës është shumë e pamatur

23:34 | 26 Maj 2023

Ymeri: Deklarata e Xhelal Sveçlës është shumë e pamatur.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar ndaj deklaratave të ShBA-së dhe shteteve të QUINT-it. Deklaratat janë etiketuar si “të dhunshme” dhe janë konsideruar si një “ftesë” për Milan Radojçiqin për të sulmuar policët e Kosovës, ka thënë Sveçla.

Analisti Visar Ymeri, për reagimin e ministrit Sveçla ka thënë se janë deklarata të pamatura.

“Për mua është shumë e pamatur dhe e kam pare që prej se kanë filluar reagimet nga Shtetet e Bashkuara e pastaj edhe nga QUINT-i, Vetëvendosja ka pas një mesazh”, ka thënë Ymeri në “Debat Plus“.

Minisitri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, iu ka reaguar deklaratave të ShBA-ve dhe shteteve të QUINT-it.

Komento: