Vjen lajmi tronditës për Interin

13:52 | 16 Janar 2019

Keita Balde Diao do të humbasë tre javë pasi që do të jetë jashtë fushës së blertë pasi pësimit të një dëmtim të kofshës.

Një raport mjekësor në faqen zyrtare të Interit konfirmoi testet se Keita kishte ‘tërhequr muskujt biceps femoris në kofshën e djathtë’ përcjell ORAinfo.

Senegalezi- me huazim nga Monako me një opsion prej 30 milion euro për të blerë, ishte kthye kohët e fundit në XI e parë të Nerazzurrët, duke shënuar gola kundër Frosinone, Roma dhe Empoli.

Megjithatë, ai tani pritet të humbasë ndeshjet e ardhshme kundër Sassuolo dhe Torino, si dhe sfidën në Coppa Italia me Lazion./ORAinfo/

Komento: