Vuajtja e Milanit po merr fund, tani po e transferon talentin belg – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Vuajtja e Milanit po merr fund, tani po e transferon talentin belg

17:37 | 12 Qershor 2019

Milan tashmë planifikon lëvizjet e tyre të para në tregun e verës.

Duke humbur kohë për shkak të ndjekjes së dështuar të Igli Tare si drejtor sportiv, klubi po përpiqet të vazhdojë me gjërat – pavarësisht se aktualisht nuk ka rol të mbushur.

Rossonerët nuk mund të lejojnë të humbin më shumë kohë dhe kanë identifikuar Openda nga klubi Brugge Lois si një nënshkrim potencial.

I lindur në vitin 2000, Openda është pjesë e ekipit belg U19 dhe mund të luajë si sulmues i dytë dhe një qendër përpara.
Futbollisti i ri i gjithanshëm është një pjesë e rëndësishme e klubit belg dhe ka luajtur 20 herë për Club Brugge në sezonin 2018/19; duke shënuar katër gola.

19-vjeçari potencialisht do të vijë pasi Frederic Massara është në prag të emërimit të drejtorit sportiv, ish-drejtori i Romës ka sinjalizuar admirimin e tij ndaj lojtarit drejt lidershipit rossoner dhe, në fakt, një siguri për nënshkrimin e të riut të talentuar nga Belgjika.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!