Vuçiq del i kënaqur nga takimi me Lajçakun: Patëm bisedë të hapur dhe miqësore – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vuçiq del i kënaqur nga takimi me Lajçakun: Patëm bisedë të hapur dhe miqësore

20:46 | 06 Shkurt 2023

Pas qëndrimit në Kosovë, i dërguari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak ka udhëtuar drejt Beogradit, ku është pritur nga presidenti Aleksandar Vuçiq.

Pas takimit, Vuçiq ka bërë të ditur se takimi me Lajçak ka qenë i hapur dhe kanë pasur biseda miqësore lidhur me dialogun.

“Një bisedë e hapur dhe miqësore me Miroslav Laçakun. Kur them e hapur, e mendoj vërtetë. Më kuptuat të gjithë. Rroftë Serbia”, ka shkruar Vuçiq në profilin e tij në Instagram, sipër fotografisë së publikuar nga takimi.

Komento: