Vuçiq dërgon pite në Bruksel, i lë ‘pa mend’ të pranishmit

16:19 | 19 Dhjetor 2018

Në Bruskel është duke u mbajtur takimi i me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor i organizuar nga shefja e Lartë e Bashkimit Evropian Federica Mogherini.

Aty po marrin pjesë edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Ky i fundit njëkohësisht po feston edhe ditën e Shën Nikollës, me ç’rast ka vizituar Kishën Ortodokse Serbe në Bruksel si dhe ka dërguar pite në takimin me liderët nga rajoni.

Krerët nga Evropa dhe Ballkani kanë mbetur pa tekst pas vetëm disa kafshimeve, thuhet në raportimin e mediave serbe.

Komento: