Vuçiq në presion, ja çfarë po ndodh në Beograd sonte

20:31 | 29 Dhjetor 2018

Nuk janë ndalur protestat në Serbi të cilat janë duke kundër presidentit Vuçiq.

Po vazhdojnë edhe sonte protestat kundër pushtetit të Presidentit, Aleksander Vuçiq në Beograd.

Kjo protestë që u mbajt para fakultetit filozofik, dhe ka vazhduar drejt televizionit shtetëror dhe Kuvendit të Serbisë, mblodhi mijëra qytetarë, transmeton Indeksonline.

Protesta po mbahet kundër qeverisjes së pushtetit të Aleksandër Vucic, derisa bëhet thirrje për rrëzimin e tij.

Komento: