Vuçiq zgjedhjet në Serbi i ndërlidh me interesin e serbëve në Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vuçiq zgjedhjet në Serbi i ndërlidh me interesin e serbëve në Kosovë

09:57 | 12 Janar 2019

Presidenti serb Aleksander Vuçiq ka thënë se zgjedhjet në Serbi varen nga interesi i serbëve në Kosovë.

Partisa Progresiste e Serbisë në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për zgjedhje të jashtëzakonshme.

Lideri i kësaj partie, Aleksander Vuçiq, sipas gazetës ‘Blic rs’ thuhet të ketë thënë që për zgjedhje duhet të pyetën dhe shikuar interesi i serbëve të Kosovës, transmeton Indeksonline.

Zgjedhjet në Serbi gjatë këtij viti mund të shtyjë dialogun me Kosovën. Opozita në Serbi që disa javë po proteston duke kërkuar shkarkimin e Vuçiq.

Sonte pritet që në Beograd të ketë protesta masive

Komento: