Ylli 45 milionësh tregon pse e zgjodhi Milanin

14:18 | 09 Dhjetor 2018

Lucas Paqueta, ka arritur në Milan për të përfunduar transferimin e tij prej 35 milion euro dhe do të jetë në tribuna për lojën e Torinos.

Futbollisti 21-vjeçare arriti këtë mëngjes nga Rio de Janeiro, nëpërmjet Lisbonës, në Malpensa përcjell ORAinfo.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu. Kam ardhur në Milano për shkak të historisë së këtij klubi “u tha Paqueta gazetarëve.

Rossonerët kanë rënë dakord të paguajnë Flamengo € 35 milion plus deri në një tjetër € 10 milion në bonuset e performancës.

Ai do të jetë në tribuna në ndeshjen e kësaj mbrëmjeje kundër Torinos në San Siro.

Paqueta do t’i nënshtrohet nesër një testi mjekësor dhe mund të bëjë debutimin e tij në Kupën Superiore të Italisë në janar për ndeshjen me Juventusin./ORAinfo/

Komento: