Wenger-Milan, ky është lajmi i fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Wenger-Milan, ky është lajmi i fundit

21:05 | 22 Dhjetor 2018

AC Milan luajti kundër Fiorentinës sonte në San Siro, ndërsa lojtarët e Piolit erdhën me fitoren 0-1 (në sajë të golit të Federico Chiesa).

Kjo ishte një lojë e rëndësishme për rossoneri por ata përsëri nuk arritën të shënonin. Për shkak të këtij rezultati, Lazio hodhi poshtë Milanin në vendin e katërt ndërsa skuadra e Rino Gattuso do të duhet të reagojnë në një mënyrë pozitive së shpejti përcjell ORAinfo.

Sipas Tuttomercatoweb duket sikur emri i Arsene Wenger po bëhet përsëri i nxehtë pasi e ardhmja e Rino Gattusos është në dyshim të madh.

Duket sikur menaxhmenti i Milanit (i udhëhequr nga Ivan Gazidis, Leonardo dhe Paolo Maldini) dëshiron që Gattuso të fitojë dy fitore në dy ndeshjet e fundit të Serie A të vitit (kundër Frosinone dhe SPAL) nëse jo, ai rrezikon të largohet në fillim të 2019 Nëse Gattuso shkarkohet përfundimisht, Wenger do të jetë në pozitë pole pasuar nga ish-lojtari i Milanit, Roberto Donadoni./ORAinfo/

Komento: