Wenger- Milan, po ndodh edhe kjo

13:30 | 23 Dhjetor 2018

Drejtuesit e Milanit kanë humbur durimin të trajneri Genaro Gattuso dhe shkarkimi i tij po shihet si një opsion i mundshëm.

Forma e dobët e Milan ka bërë që ata të mendojnë për një emër të ri për pankinën e tyre.

Arsene Ëenger do të ishte ëndrra e “rosonerëve” për ta zëvendësuar Gennaro Gattuso, i cili mund të ndëshkohet për formën e dobët të skuadrës, shkruan “Gazzetta dello Sport”, transmeton lajmi net.

Ish trajneri i Arsenal është akoma i pa punë që kur u largua nga Arsenal në fund të sezonit të kaluar.

Gattuso në anën tjetër erdhi në San Siro në nëntorin e vitit të kaluar dhe ka kontratë deri më 2021.

Por, ecuria e dobët e skuadrës mund të bëjë që ajo kontratë mos të vlejë deri në fund dhe të shkëputet.

Komento: