Xherdan Shaqiri nuk udhëton drejt Serbisë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Xherdan Shaqiri nuk udhëton drejt Serbisë

14:05 | 19 Mars 2023

Shaqiri nuk udhëton drejt Serbisë.

Zvicra do të jetë pa shërbimet e Xherdan Shaqirit dhe Gregor Kobelit për kualifikimet e Kampionatit Evropian kundër Bjellorusisë dhe Izraelit për shkak të dëmtimit.

Shaqiri nuk do t’i bashkohet Kombëtares zvicerane për shkak të një problemi muskulor. Asnjë lojtar nuk do të thirret në vend të tij, ka njoftuar Federata e Futbollit e Zvicrës.

Kështu ai nuk do të udhëtoj për në Novi Sad të Serbisë, transmeton Klankosova.tv.

Gregor Kobel është gjithashtu jashtë dhe do të zëvendësohet nga Jérémy Frick (Servette FC).

Nga e hëna, më 20 prill, Zvicra do të përgatitet për ndeshjet e para kualifikuese të Kampionatit Evropian kundër Bjellorusisë (e shtunë, 25 mars, ora 18:00 në Novi Sad/SRB) dhe ndaj Izraelit (e martë, 28 mars, ora 20:45 në Stade. de Gjenevë).

Komento: