Ylka Kuqi ju përlot me postimin pas vdekjes së Ismet Pejës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylka Kuqi ju përlot me postimin pas vdekjes së Ismet Pejës

14:50 | 23 Nëntor 2020

Sot ka ndërruar jetë këngëtari i mirënjohur kosovar, Ismet Peja.

Ismet Peja ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare, përcjell ORAinfo.

E ky lajm pikëlloi famijen, kolegët dhe të gjithë ata që e njohën.

Një ndër ta ëstë edhe këngëtarja gjakovare Yllka Kuçi e cila shprehet e mërzitur pasi e mori këtë lajm.

“E kurorezuam dashurine nen tingujt e zerit tend prej bilbili, na dhe shume mend nga pervoja jote jetesore e profesionale, deri ne minutat e fundit te jetes kthjelltesia e mendjes tende te trembte…jam e lumtur qe jetova ne kohen tende, qe isha pjese e jetes e familjes tende dhe qe edhe Luiza arriti te t’takoj … e kur te rritet do t’mesoje kenget e tua…do te jetoj e jehoje gjithmone Zeri yt…Lamtumire Baca Ismet “- ka shkruar Yllka./ORAinfo/

Komento: