Ylli 100 milionësh po e zëvendeson Griezmannin te Atletico Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ylli 100 milionësh po e zëvendeson Griezmannin te Atletico Madrid

13:59 | 19 Qershor 2019

Atletico Madrid, ka gjetur pasuesin e Griezmann.

Teksa pritet zyrtarizimi i Antoine Griezmann te skuadra e tij e re, te Atletico e Madridit nuk kanë mbetur duarkryq.

Skuadra e vogël madrilene ka nisur punën për të gjetur pasuesin e francezit dhe sipas “AS”, zëvendësuesi i tij do të vij nga Portugalia.

Nuk është një emër dosido, por ai i yllit të Benfikës, Joao Felix. Adoleshenti i kampionëve portugez është lakmuar nga shumë gjigantë europian, me Juventusin, Manchester United dhe Manchester Cityn që janë në ofensivën finale për një akord me 19 vjeçarin.

Klauzola e lirimit të tij është vendosur në 105 milionë paund dhe mediat në Spanjë sugjerojnë se trajneri i Atletikës, Diego Simeone, e ka vendosur portugezin në krye të dëshirave për këtë merkato vere.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!