Ylli Barcelonës po zbarkon te Arsenali

10:53 | 17 Dhjetor 2018

Mesfushori i Barcelonës, Denis Suarez thuhet se i është ofruar Arsenalit për një çmim prej 14 milionë funte, ndërsa klubi kërkon të rindërtojë atë departament me largimin e pritshëm të Aaron Ramsey përcjell ORAinfo.

Kontrata e Ramsey skadon në fund të sezonit dhe ai është i lirë të nënshkruajë një marrëveshje para kontratës me një klub të huaj në janar.

Unai Emery, tashmë po shqyrton alternativa dhe mediat tregojnë që përfaqësuesit e Suarez kanë ofruar lojtarin e tyre në klubet kryesore të Premier League, duke përfshirë Arsenalin./ORAinfo/

Komento: