Ylli i Ancelottit në Kinë me pagë “marramëndese” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i Ancelottit në Kinë me pagë “marramëndese”

21:39 | 02 Shkurt 2019

Si Sky Sport konfirmoi, duket sikur koha e Hamsik me Napoli është praktikisht ka mbaruar.

Ylli i Napolit është vendosur të nënshkruajë me klubin kinez Dalian pasi ai duhet të nënshkruajë një marrëveshje trevjeçare me vlerë 9 milionë euro në sezon përcjell ORAinfo.

Napoli njoftohet se do të marrë 15 milionë euro nga klubi kinez. Hamsik ka qenë në Napoli që nga korriku i vitit 2007 dhe mban rekordin e të gjitha kohërave për paraqitjet e Partenopeit, pasi sonte ishte loja 122 e tij dhe me sa duket e fundit./ORAinfo/

Komento: