Ylli i Leicester Cityt po shkon tek Manchester Unitedi? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i Leicester Cityt po shkon tek Manchester Unitedi?

14:49 | 10 Shkurt 2019

Duket se po ndodj një afrim mes Manchester Unitedit dhe Harry Maguire.

Qendër mbrojtësi i Leicester City ka lëshuar një deklaratë e cila nxit dyshimet për një afrim me Manchester United.

Reprezentuesi anglez ka bërë të ditur se dëshiron të luaj në Ligën e Kampionëve, duke lënë të kuptohet se do të largohet nga Leicester City.

‘Djajtë e kuq’ janë në kërkim të shërbimeve të tij qysh nga vera e kaluar, por nuk kanë arritur të bindin skuadrën e Leicester për ta liruar.

Interesimi i skuadrës nga ‘Old Trafford’ do të shtohet edhe më shumë pas deklaratave të lojtarit para ndeshjes Tottenham – Leicester.

Komento: