Ylli i madh e dëshiron Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh e dëshiron Milanin

16:02 | 01 Shkurt 2019

Tiemoue Bakayoko i Chelseas dëshiron të qëndrojë në Milan,përcjell ORAinfo.

Francezi është në një kredi të në San Siro dhe pas një nismeje të ngadaltë, shpejt është bërë një anëtar i rëndësishëm i ekipit të parë të Gennaro Gattuso.

Drejtori sportiv Leonardo thotë se një marrëveshje e përhershme për Bakayoko do të jetë e mundur vetëm nëse klubi kualifikohet për Ligën e Kampionëve.

“Kam dëgjuar atë që tha Leonardo, por unë nuk jam në gjendje të flas për këtë. Është një çështje që ka të bëjë me Milanin dhe Chelsean”, tha Bakayoko për Corriere dello Sport.

“Qëndrimi në Milano është ëndrra ime dhe mendimi i caktuar në mendjen time, por kam një kontratë me Chelsean”.

“Tani për tani unë dua të përfundoj sezonin në katër të katërt, pas kësaj ne do të mendojmë për të”, ka thënë Bakayoko./ORAinfo/

Komento: