Ylli i madh gëzon Milanin: Dua të qëndrojë në San Siro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh gëzon Milanin: Dua të qëndrojë në San Siro

08:55 | 14 Shkurt 2019

Franck Kessie ka afirmuar angazhimin e tij ndaj Milanit, në mes të spekulimeve për një lëvizje në Chelsea.

Corriere dello Sport raportoi javën e kaluar se Milan po konsideronte shitjen e Kessie për të financuar një transferim të përhershëm nga Chelsea për Tiemoue Bakayoko, por mesfushori i Ivorian e bëri të qartë se ai nuk po kërkonte të largohej.

“Unë kam pesë vjet në kontratën time dhe jam këtu”, i tha ai Sport Mediaset, përcjell ORAinfo.

“Ne kemi një trajner të shkëlqyer që po bën mirë dhe jemi të gjithë me të. Ndihem mirë dhe dua të vazhdoj të ëndërroj të marr Milani përsëri në Ligën e Kampionëve”.

Si shpreson se Milani sivjet do të renditet në top katërshe që i siguron një vend në Ligën e Kampionëve. /ORAinfo/

Komento: