Ylli i madh i bije “pishman” që la Liverpoolin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh i bije “pishman” që la Liverpoolin

18:48 | 31 Maj 2019

Philippe Coutinho, duket se i ka “rënë pishman” se la Liverpoolin, thotë kryetari i Reds Tom Werner, pasi që ylli i Brazilit ka luftuar për të bërë shenjën e tij në Barcelonë.

Gjatë verës së transferimit të dimrit të vitit 2018, një yll i Amerikës së Jugut bëri të qartë se ai dëshironte të shkëmbejë jetën e Premier Ligës për atë në La Liga, përcjell ORAinfo.

Në fund të një sagë të zgjatur, ata në Anfield përfundimisht sanksionuan një shitje të madhe parash dhe përdorën fondet e gjeneruara për të investuar në zona të tjera të skuadrës së Jurgen Klopp.

Por, duket se Coutinho se është penduar për vendimin që ka marrë./ORAinfo/

Komento: