Ylli i madh i Milanit refuzon keq gjigantin evropian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh i Milanit refuzon keq gjigantin evropian

13:02 | 22 Maj 2019

Ai mund të luajë si në krahun e djathtë, por për Gattuson ai është alternativa e parë në sulmin.

Castillejo është paraqitur në 31 ndeshje të Serie A këtë sezon, duke shënuar 4 gola që shpesh ishin vendimtare për rezultatin e ndeshjes.

Spanjolli ka shfaqur nivele të besueshmërisë në sezonin e tij të parë në Itali, por gjithashtu edhe momente të dobëta, përcjell ORAinfo.

Ramon Rodriguez Verdejo, i njohur thjesht si Monchi, është një admirues i madh i cilësive të Castillejo. Samu është një ide konkrete për Sevilën, për shkak të sezonit të ardhshëm dhe ka pasur kontakte midis ish-drejtorit të Romëve dhe agjentëve të lojtarëve.

Lojtari është i lumtur në klub dhe për momentin ai nuk dëshiron të kthehet në Spanjë./ORAinfo/

Komento: