Ylli i madh po largohet nga Milani, zbulohet skuadra e tij e re – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ylli i madh po largohet nga Milani, zbulohet skuadra e tij e re

15:50 | 21 Korrik 2019

Duket se Milani do të përballet me një largim.

Ylli i Milan, Andre Silva, është afër largimit të tij nga ‘San Siro’, në drejtim të Ligue 1.

Monaco janë në rrugë të mirë për të nënshkruar me yllin portugez, i cili do të lironte vend tek Milan për Angel Correa.

‘Sky Sport’ dhe ‘Sportmediaset’ raportojnë se Silva ka arritur marrëveshje personale me Milan dhe Monaco, për një transferim 30 milionësh.

Silva edicionin e kaluar e kaloi si i huazuar tek skuadra e Sevillas, ku pati paraqitje solide në kampionatin spanjoll.

Portugezi besohej se do të kthehet në ‘San Siro’, por duket se ai nuk është pjesë e planeve as tek trajneri i ri, Marco Giampaolo.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!