Ylli i madh pranon se e ka në zemër Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh pranon se e ka në zemër Milanin

14:08 | 30 Janar 2019

Manuel Lazzari i SPAL, pranon se është një tifoz i Milanit dhe tregon se Joao Cancelo është pika e tij references.

Lazzari ka gëzuar një rritje meteorike me SPAL, duke shkuar nga performanca e Ligës së Ulët në Serie A dhe duke fituar edhe paraqitjen e tij të parë të Italisë më herët gjatë sezonit përcjell ORAinfo.

“Unë patjetër shoh veten si një futbollist që mund të përmirësohet ditë-ditës dhe pika ime e referencës është Cancelo,” tha 25-vjeçari kraharori për DAZN.

“Tani për tani ai është më i miri në botë dhe çdo herë që e shoh atë të luajë, bie në dashuri.

“Sikur të mos isha futbollist, do të isha mekanik kur studioja të bëhesha një. Unë isha një tifoz i Milanit që po rritem dhe gjithmonë shkoja në bar me babanë tim për t’i parë ata të luanin”, ka thënë Lazzari./ORAinfo/

Komento: