Ylli i madh pranon se ka dashuri të madhe për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh pranon se ka dashuri të madhe për Milanin

16:48 | 12 Shkurt 2019

Shumë tifozë të Milanit në fund të janarit kishin shpresuar se do të materializonte një marrëveshje dhe që transferonte një lojtar në San Siro.

Rossonerët kanë bërë një përpjekje ekstremiste për Gerard Deulofeu, një sulmues që luan në Watford, por dy vjet më parë luajti me huazim në mes të sezonit me Milanin, duke u provuar të jetë një element i besueshëm dhe i talentuar përcjell ORAinfo.

Nuk është rastësi që marrëdhënia mes futbollistit iberik dhe sheshit të Rossonerit është ende shumë intensive sot.

Për të shpjeguar më mirë se si gjërat shkuan në fund të janarit, Calciomercato.com pyeti Alberto Botines, agjent i vetë Deulofeu i cili pranoi se si spanjolli është i lidhur me Milanin:

“Milan është shtëpia e tij. Ai është një klub që kujdeset për të, ka kaluar gjashtë muaj të mirë atje.

“ Ai ka dashuri për rossonerët, ai është i vetëdijshëm se tifozët e kanë vlerësuar gjithmonë atë. Është gjithmonë një situatë e mirë kur Milan dëshiron që ju të dini se ka interes.

Ai jetoi ato ditë me qetësi të madhe, tani është i fokusuar në klubin e tij të tanishëm “, ka thënë agjenti i tij./ORAinfo/

Komento: