Ylli i madh zbulon pse i tha “JO” Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli i madh zbulon pse i tha “JO” Milanin

15:14 | 20 Janar 2019

Ish- futbollisti i Interit, Juventusi dhe i Manchester United, Zlatan Ibrahimoviç ka zbuluar se pse ai nuk u ribashkua me AC Milan këtë janar.

Spekulimet e kishin lidhur vazhdimisht suedezin me një lëvizje rossonerëve dhe bisedimet me siguri ishin duke u zhvilluar. Por një transferim nuk u bë në fund pasi sulmuesi preferoi të mos kthehej në San Siro përcjell ORAinfo.

Ibrahimovic megjithatë, tregoi përse ai nuk u bashkua me Milanin dhe qëndroi në LA Galaxy.

“Prioriteti i parë numër një ishte qëndrimi në Galaxy sepse mendoj se ende kam shumë për t’i dhënë ekipit, MLS-së dhe tifozëve.

“Mënyra se si e mbyllëm sezonin e kaluar nuk ishte normale për mua, sepse normalisht ku shkoj, fitoj. Nuk kam arritur këtu dhe kjo nuk është e mirë për mua, mendoj se tifozët meritojnë më shumë se ne.

“Për sezonin e ardhshëm, unë dua të ndihem i sfiduar në këtë drejtim, sezoni i parë që kam përdorur për të kuptuar se si isha, në çfarë niveli unë kam qenë, sidomos pas dëmtimit tim”, ka thënë Ibra./ORAinfo/

Komento: