Ylli i Milanit drejt transferim në Premierligë

09:35 | 26 Shkurt 2019

Dy gjigantët e Premierligës e duan mbrotjësin e Milani Alessio Romagnolin.

Manchester United dhe Chelsea duan ta përforcojnë fazën defanzive për sezonin e ri.

Manchester United dhe Chelsea janë duke tentuar ta transferojnë Alessio Romangolin nga Milani.

Kapiteni i rosonerëve ka disa sezone që po kalon nëpër një formë të lartë, andaj dy skuadrat nga Premierliga i duan shërbimet e tij, përcjell lajmi net.

24-vjeçari është edhe në radarin e Juventusit, por që Milan refuzon ta shet lojtarin te rivali i tyre nga Serie A.

Chelsea dhe Manchester United janë të gatshëm që të paguajnë 70 milionë euro për t’i marr shërbimet e Romagnolit.

Komento: