Ylli i skuadrës largohet nga Roma, kjo është skuadra e tij e re

13:29 | 04 Qershor 2019

Ylli i Romës po largohet nga skuadra.

Edin Dzeko do të transferohet te një rival i Romës nga Serie A.

Edin Dzeko ka vendosur të largohet nga Roma.

Sulmuesi boshnjak ka arritur marrëveshje për transferim te rivali nga Serie A, Inter.

“Gianluca di Marzio” ka bërë të ditur se Dzeko dhe Inter kanë arritur marrëveshje për kontratë dyvjeçare në Giuseppe Meazza me opsion të vazhdimit për një sezon tjetër.

Inter do të paguajë 10-12 milionë euro për shërbimet e tij tek Roma.

Giallorossët ishin të interesuar për vazhdimin e kontratës me Dzekon por sulmuesi ka vendosur të provojë një aventurë të re.

Komento: