Ylli që e kërkoi Milani, rrëfen vuajtjet e tij në ushtri

16:14 | 08 Dhjetor 2018

Mesfushori i Newcastle ,Ki Sung-Yueng foli për Daily Mail dhe zbuloi se ai kishte marrë pjesë në stërvitjen ushtarake në vendin e tij në vitin 2016.

Futbollisti ii Koresë së Jugut ishte në listën e fundit të Milanit, pasi kontrata e tij me Swansea përfundoi, por Rossonerët vendosën të mos bëjnë një lëvizje vendimtare përcjell ORAinfo.

“Mësova gjëra që nuk do të kisha mësuar kurrë atje, u zgjova në orën 6.30 çdo ditë, do të mblidhesha para ndërtesës kryesore dhe do të këndonim himnin kombëtar, pastaj dita vazhdoi me stërvitjen e armëve, së pari me armë dhe pastaj me granata, “tha ai.

“Granata, unë kisha për të hedhur atë në një vrimë 30 metra larg, nëse është më e lehtë për një atlet, jo në të vërtetë, është gjithmonë më mirë të vraposh në një fushë futbolli, atëherë ka pasur ushtrime në dhoma me gaz.

“Ne kishim për të qëndruar atje për një minutë, pastaj shkëmbyem me një tjetër, nuk kemi mundur të marrim frymë, disa njerëz po qanin, të tjerë kishin sy dhe hundë të djegur, ishte një situatë e pabesueshme dhe e frikshme.

“Unë dua të jem gati për të ndihmuar vendin tim. Nëse unë u thirra për të ndihmuar ushtrinë time, unë do t’i tregoja trajnerit tim Rafa Benitez se unë duhet të shkoj, të mbroj familjen time dhe të mbroj vendin tim”, përfundoi Ki./ORAinfo/

Komento: