Ylli që e kërkoi Milan,po largohet nga Juventusi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ylli që e kërkoi Milan,po largohet nga Juventusi

12:33 | 30 Janar 2019

Medhi Benatia pranon se mendoi se do të pensionohej në Juventus, por rikthimi i Leonardo Bonucci e detyroi atë të ndryshojë planet e tij.

Benatia ishte i rregullt në mbrojtjen e Juventusit sezonin e kaluar, por nuk pranoi që kthimi i Bonucci nga Milani bëri që marokani sugjeroi se kjo ishte shenjë që ai të bashkohej me Al-Duhail përcjell ORAinfo.

“Përshëndetni të gjithë. Pas dy ditësh shumë të zënë, dëshiroja ta shfrytëzoj këtë mundësi për t’i thënë lamtumirë kësaj familje të madhe në Juventus, lojtarët, tifozët, stafin, trajnerët dhe pjesës tjetër të familjes Juve, të cilën unë do të humbas sigurt.


“Unë lë prapa shumë miq të cilët shpresoj të shoh përsëri së shpejti.

“Ne jetuam shumë gjëra së bashku dhe arritëm sukses të madh. Në korrik unë kam qenë i sigurt se unë do të kisha mbaruar karrierën time me të gjithë ju, por për fat të keq jeta ka disa surpriza për ju, kështu që unë kam për të ndryshuar planet e mia, por gjithmonë me dëshirën për të fituar, ndërsa në kërkim të marr një vendim për familja ime.

“Faleminderit per dashurine. Unë e kuptoj se dikush nuk dëshiron të pranojë zgjedhjen time, prandaj vetëm ju kërkoj ta respektoni atë.

“Forza Juve, përpiquni të fitoni gjithçka me këtë grup të mrekullueshëm”, ka shkuar Benatia./ORAinfo/

Komento: